Prelegenci

Carl Marcotte

Carl Marcotte

AtkinsRéalis Nuclear Canada


  • Przed dołączeniem do AtkinsRéalis w 2020 r. Carl Marcotte był prezesem i dyrektorem generalnym Canadian Commercial Corporation (CCC)w Ottawie. Tam kierował zespołem specjalistów ds. zamówień międzynarodowych i zarządzania ryzykiem, którzy podlegali parlamentowi za pośrednictwem Ministra Małego Biznesu, Promocji Eksportu i Handlu Międzynarodowego. Był odpowiedzialny za rozwój nowych możliwości biznesowych dla kanadyjskich eksporterów sprzedających towary zagranicznym rządom.
  • Wcześniej Carl spędził 24 lata w Export Development Canada i Nortel Networks, zarządzając zespołami specjalistów ds. finansowania struktur. Pełnił również podobne funkcje w zakresie rozwoju biznesu w AtkinsRéalis (dawniej SNC-Lavalin), Canadian Nuclear Laboratories i Atomic Energy of Canada Ltd. (AECL). (AECL).
  • Zasiadał w wielu zarządach, w tym Forum for International Trade Training (FITT), Wavefront, Heritage College Foundation i Ottawa Regional Cancer Foundation jako przewodniczący. Carl jest z wykształcenia specjalistą ds. finansowania projektów i posiada tytuł Bachelor of Commerce uzyskany na Uniwersytecie Concordia oraz tytuł MBA uzyskany na Uniwersytecie McGill.