Prelegenci

Jared DeMeritt

Jared DeMeritt

Bechtel Power Corporation


  • Kariera zawodowa Jareda DeMeritta obejmuje ponad 20 lat doświadczenia w branży inżynieryjnej i budowlanej. Jego wykształcenie techniczne w zakresie inżynierii morskiej i jądrowej, w połączeniu z ukierunkowaniem na zarządzanie inżynierią i fizykę stosowaną, doprowadziło go do funkcji Dyrektora Projektu w polskim projekcie energii jądrowej AP1000.
  • Imponująca historia pracy Jareda obejmuje różnorodne role kierownicze na wszystkich etapach realizacji projektu. Wykorzystując swój szeroki zakres wiedzy, Jared opracował koncepcyjne i szczegółowe elementy projektu inżynieryjnego, ustalił i śledził krytyczne budżety i harmonogramy, przeprowadził studia wykonalności, zapewnił strategie rozwoju finansowego i bezpośrednio współpracował z klientami, aby zapewnić pomyślne i terminowe ukończenie kamieni milowych projektu.
  • Rozległe zaangażowanie kierownicze w projekty jądrowe, zarówno krajowe, jak i międzynarodowe, obejmuje: elektrownię jądrową Vogtle, elektrownię jądrową Monticello, elektrownię jądrową Prairie Island oraz mPower SMR w USA i elektrownię jądrową Wylfa Newydd w Wielkiej Brytanii.
  • Jared jest obecnie zastępcą dyrektora konsorcjum i dyrektorem projektu Bechtel dla projektu Poland AP1000 realizowanego w konsorcjum z Westinghouse. Na tym stanowisku jest odpowiedzialny za realizację zakresu usług Bechtel w zakresie inżynierii, zaopatrzenia i budowy (EPC) dla elektrowni składającej się z trzech bloków w lokalizacji Lubiatowo-Koplalino na polskim wybrzeżu Bałtyku.