Prelegenci

Mark Muldowney

Mark Muldowney

BNP Paribas


  • Dyrektor zarządzający, Low Carbon Transition Group, BNP Paribas w Londynie, odpowiedzialny za zespół ds. energii i odnawialnych źródeł energii,
  • ma 30-letnie doświadczenie na rynku finansowania energii i infrastruktury. BNP Paribas jest jednym z wiodących banków w sektorze energetycznym i odgrywa kluczową rolę w finansowaniu transformacji energetycznej. Doradzał i organizował finansowanie sektora energetycznego w wielu różnych częściach świata, koncentrując się głównie na energii odnawialnej z dużym doświadczeniem w zakresie morskiej energii wiatrowej, lądowej energii wiatrowej, energii słonecznej i innych technologii, w tym energii jądrowej.
  • BNP Paribas doradzał ostatnio Equinor i SSE przy projekcie Dogger Bank w Wielkiej Brytanii, który pozyskał ponad 9 miliardów funtów finansowania z ograniczonym regresem i po ukończeniu będzie największym morskim projektem wiatrowym na świecie. Obecnie doradza Sizewell C przy planowanym projekcie 2 bloków EPR w Wielkiej Brytanii, a wcześniej doradzał Hinkley Point C przy projekcie EPR, który jest obecnie w budowie. Doradzał przy projektach jądrowych w innych krajach, w tym we Francji, Finlandii i Czechach.
  • Kształcił się na Uniwersytecie Oksfordzkim.