Rafał Kasprów

  • Prezes Zarządu Orlen Synthos Green Energy Sp. z o.o.
  • Członek zarządu BWRX Europe (joint venture Synthos Green Energy i GE Hitachi Nuclear) oraz BWRX Ltd w Wielkiej Brytanii
  • Wcześniej Prezes Zarządu Synthos Green Energy
  • Przez blisko dwie dekady Partner Zarządzający w firmie konsultingowej z sektora energetycznego
  • Pracował jako konsultant ds. gazu i ropy naftowej dla Ministerstwa Skarbu Państwa, Banku Światowego oraz największego dostawcy ropy naftowej do Polski
  • W latach 2000-2002 członek Rady Nadzorczej Polskiego Górnictwa Naftowego i Gazownictwa

Krzysztof Kilian

W latach 2008–2011 pełnił funkcję I wiceprezesa zarządu, dyrektora ds. marketingu i zarządzania relacjami z klientem w Polkomtelu. Wcześniej prowadził własną firmę konsultingową, współpracując m.in. z TDA Capital, Prokom Software, Asseco (1999–2008). Był doradcą prezesa w Banku Handlowym (1993–1997), pracował jako senior advisor for Poland w Morgan Stanley Dean Witter w Londynie (1997–1998).

Pełnił także funkcje w administracji publicznej: doradcy ministra, wicedyrektora gabinetu ministra w Ministerstwie Przekształceń Własnościowych (1991); dyrektora generalnego, dyrektora gabinetu Prezesa Rady Ministrów w URM (1991–1992) oraz ministra łączności (1992–1993). Ma doświadczenie w pracy w organach nadzorczych – zasiadał w radach nadzorczych: PL.2012, PKO Banku Polskiego, TFI PZU, PGF., Poczty Polskiej, Fundacji Edukacji Bankowej, KGHM, BPH.

Absolwent wydziału mechaniczno-technologicznego Politechniki Gdańskiej (1983) oraz Warszawskiego Instytutu Bankowości i US Department of Treasury (Asset and Liability Management, Bank Management).

Stanisław Szultka

Dyrektor Departamentu Rozwoju Gospodarczego Urzędu Marszałkowskiego Województwa Pomorskiego, pracownik naukowy Wydziału Ekonomicznego Uniwersytetu Gdańskiego. Z wykształcenia ekonomista. Ekspert w dziedzinie innowacyjności i konkurencyjności przedsiębiorstw, trendów rozwoju technologii oraz polityki rozwoju. Posiada kilkanaście lat doświadczenia w zakresie badań i analiz gospodarczych, planowania strategicznego, rozwoju technologii oraz programowania i ewaluacji polityk publicznych. W powyższym zakresie realizował projekty m.in. dla Komisji Europejskiej, Ministerstwa Rozwoju, PARP, NCBiR oraz samorządów regionalnych w Polsce.

Leszek Hołda

  • posiada ponad 20 lat doświadczenia związanego z zarządzaniem w dużych, międzynarodowych organizacjach oraz szeroką znajomość branży telekomunikacyjnej, IT oraz energetycznej.
  • W ostatnich latach Leszek Hołda pełnił funkcję członka zarządu PKP Energetyka, gdzie odpowiadał m.in. za wdrożenie programu transformacji energetycznej Zielona Kolej, mającego na celu zastąpienie tradycyjnej energii dla kolei źródłami odnawialnymi, w celu osiągnięcia zerowej emisyjności transportu kolejowego w Polsce.
  • Obecnie Leszek Hołda pełni funkcję prezesa zarządu Bechtel Polska sp. z o.o. Bechtel jest światowym partnerem w dziedzinie inżynierii, budownictwa i zarządzania projektami dla przemysłu i administracji publicznej. Obsługuje rynki infrastruktury, nuklearny, bezpieczeństwa i środowiska, energetyki oraz górnictwa i metali.
  • W Polsce Bechtel i Westinghouse Electric Company będą odpowiedzialne za zaprojektowanie i budowę pierwszej elektrowni jądrowej w Polsce (opartej na reaktorze jądrowym AP1000) w lokalizacji Lubiatowo-Kopalino na Pomorzu.

Mirosław Kowalik

  • menedżer z bogatym doświadczeniem i wiedzą na temat polskiego rynku energetycznego. Od maja 2021 r. na stanowisku prezesa Westinghouse w Polsce, gdzie odpowiada za realizacje inwestycji w obszarze technologii jądrowych, w tym budowę pierwszej w kraju elektrowni jądrowej w oparciu o bezpieczną i sprawdzoną technologię AP1000®.
  • Kowalik ma ponad 25 lat doświadczenia w sektorze energetycznym oraz wiedzę z zakresu zarządzania biznesowego, strategii, pozyskiwania nowych projektów i rozwoju biznesu, zdobytą na wysokich stanowiskach kierowniczych m.in. w SNC Lavalin, Alstom i ABB. Przed objęciem pozycji w Westinghouse, pełnił funkcję prezesa Enei, jednej z największych firm energetycznych w Polsce.
  • Jest absolwentem Wydziału Elektrycznego Akademii Morskiej w Gdyni. Uzyskał tytuł MBA w Rotterdam School of Management we współpracy z Fundacją Rozwoju Zarządzania Uniwersytetu Gdańskiego i ukończył studia podyplomowe z zarządzania finansami przedsiębiorstw w Szkole Głównej Handlowej w Warszawie.

Thierry Deschaux

  • Dyrektor Generalny Przedstawicielstwa EDF w Polsce.
  • Posiada ponad 35-letnie doświadczenie pracy w sektorze energetycznym. Z Grupą EDF związany jest od początku swojej kariery zawodowej. Przez 15 lat pracował we Francji zajmując się zagadnieniami energetyki jądrowej w obszarach: inżynierii, serwisowania i konserwacji elektrowni oraz strategicznych zakupów paliwa jądrowego. Posiada dobrą znajomość polskiego rynku energetycznego, w tym wiedzę z zakresu zakupów węgla, rozwoju elektrociepłowni, zarządzania systemami ciepłowniczymi oraz rozwoju usług energetycznych. Przez 16 lat pracy w Polsce pracował na kierowniczych stanowiskach w takich firmach jak: Energokrak, EDF Polska, czy Dalkia Polska, w której przez 7 lat był Prezesem Zarządu.
  • Z wykształcenia jest magistrem inżynierem, absolwentem szkół inżynierskich Centrale-Supelec, INSA.

Leszek Juchniewicz

Dr Leszek Juchniewicz był wieloletnim wykładowcą i pracownikiem banków komercyjnych. W latach 1994-1997 pełnił funkcję Podsekretarza Stanu w Ministerstwie Przekształceń Własnościowych oraz Podsekretarza Stanu w Ministerstwie Skarbu Państwa. Od 1997 r. do 2007 r. był Prezesem Urzędu Regulacji Energetyki. Wielokrotnie był powoływany do organów nadzorczych spółek prawa handlowego, w tym jako Przewodniczący Rady Giełdy Papierów Wartościowych czy Przewodniczący Rady Nadzorczej Petrochemii Płock S.A. W latach 2013-2021 był Doradcą Prezydenta Pracodawców Rzeczpospolitej Polskiej, w tym m.in. Głównym Ekonomistą.

Jest autorem kilkudziesięciu artykułów i kilku książek naukowych z zakresu finansów, polityki gospodarczej, regulacji w energetyce i prywatyzacji

Miłosz Motyka

  • Z wykształcenia jest magistrem inżynierem środowiska, absolwentem Uniwersytetu Rolniczego w Krakowie.
  • Zaangażowany w działalność społeczną, w latach 2017-2023 pełnił funkcję prezesa Forum Młodych Ludowców. Absolwent Szkoły Liderów Politycznych.
  • Od 2019 roku rzecznik prasowy Polskiego Stronnictwa Ludowego.

Marzena Czarnecka

Radczyni prawna z doświadczeniem w sektorze regulacyjnym i doktor habilitowana nauk ekonomicznych. Specjalizuje się w sprawach regulacyjnych, polityce konsumenckiej i prawie konkurencji, a także prawie energetycznym i prawie pracy.

Autorka i współautorka prac naukowych z zakresu prawa energetycznego i gospodarczego. Od ponad 20 lat prowadziła kancelarię radców prawnych  i współpracowała  ze wszystkimi największymi, głównie prywatnymi spółkami energetycznymi w Polsce. W swojej karierze zawodowej pracowała również, jako prawniczka wewnętrzna w spółkach energetycznych.  Wieloletni Sędzia Sądu Dyscyplinarnego Okręgowej Izby Radców Prawnych w Katowicach.    

Nauczycielka akademicka, wykładowczyni, badaczka, prelegentka na konferencjach krajowych i międzynarodowych. Profesor i kierownik w Katedrze Transformacji Energetycznej na Uniwersytecie Ekonomicznym w Katowicach, była koordynator europejskiego projektu „Tools for diversity”. Wykłada również na uniwersytetach w Europie, w tym w Saarbrücken (Niemcy) czy w Granadzie (Hiszpania). Była przez kilka lat przedstawicielką  ACC Europe w Polsce. 13 grudnia 2023 r. powołana na urząd Ministra Przemysłu.