Prelegenci

Joel A. Eacker

Joel A. Eacker

Westinghouse Electric Company


  • wiceprezes do spraw nowych projektów jądrowych w Westinghouse.
  • obecnie pełni rolę dyrektora wykonawczego dla projektu elektrowni jądrowej AP 1000 w Polsce. Wspiera również podobne programy budowy reaktorów jądrowych w Ukrainie, Indiach, Czechach, Bułgarii, Słowenii, Wielkiej Brytanii i Słowacji.  W swojej karierze współpracował z wieloma globalnymi klientami przy budowie nowych obiektów w sektorze jądrowym, ropy i gazu, chemicznym, infrastrukturalnym, środowiskowym, elektronicznym i produkcyjnym. Zespoły, którymi kierował, zrealizowały obiekty o wartości ponad 100 miliardów dolarów w lokalizacjach na całym świecie, takich jak Bahrajn, Chiny, Irak, Japonia, Malezja, Katar, Arabia Saudyjska, Singapur, Tajlandia, Zjednoczone Emiraty Arabskie czy Stany Zjednoczone. 
  • z wykształcenia inżynier, certyfikowany specjalista ds. zarządzania programami oraz ds. zarządzania projektami. 
  • posiada ponad 40 letnie doświadczenia w zakresie programów, projektów, prowadzenia działań operacyjnych i inżynieryjnych w obszarze jądrowym, ropy i gazu, chemicznym, infrastrukturalnym i środowiskowym. 
  • pracował przy długoterminowych projektach w Zjednoczonych Emiratach Arabskich, Katarze, Bahrajnie, Polsce i Wielkiej Brytanii.