Prelegenci

Leszek Hołda

Leszek Hołda

Bechtel Polska Sp. z o.o.


  • posiada ponad 20 lat doświadczenia związanego z zarządzaniem w dużych, międzynarodowych organizacjach oraz szeroką znajomość branży telekomunikacyjnej, IT oraz energetycznej.
  • W ostatnich latach Leszek Hołda pełnił funkcję członka zarządu PKP Energetyka, gdzie odpowiadał m.in. za wdrożenie programu transformacji energetycznej Zielona Kolej, mającego na celu zastąpienie tradycyjnej energii dla kolei źródłami odnawialnymi, w celu osiągnięcia zerowej emisyjności transportu kolejowego w Polsce.
  • Obecnie Leszek Hołda pełni funkcję prezesa zarządu Bechtel Polska sp. z o.o. Bechtel jest światowym partnerem w dziedzinie inżynierii, budownictwa i zarządzania projektami dla przemysłu i administracji publicznej. Obsługuje rynki infrastruktury, nuklearny, bezpieczeństwa i środowiska, energetyki oraz górnictwa i metali.
  • W Polsce Bechtel i Westinghouse Electric Company będą odpowiedzialne za zaprojektowanie i budowę pierwszej elektrowni jądrowej w Polsce (opartej na reaktorze jądrowym AP1000) w lokalizacji Lubiatowo-Kopalino na Pomorzu.